کاشت مو با سلول های بنیادی

کاشت مو با سلول های بنیادی
آنچه در این مقاله می خوانید!

تکنیک کاشت مو با سلول های بنیادی یکی از جدیدترین ابداعات در زمینه ترمیم مو است. در مفهوم، شبیه به روش های سنتی پیوند است.
هدف اصلی آن تحریک رشد مو در مناطق طاسی با انتقال فولیکول های موی انسان از سایر مناطق پوست سر است.

اما جراحانی که پیوند سلول های بنیادی را انجام می دهند، به جای فولیکول های منفرد، نمونه بافت کوچکی را از مناطق اهداکننده استخراج می کنند.
سپس متخصصان از جمله دکتر فرامرزی فولیکول های این نمونه را در آزمایشگاه تکثیر می کنند، قبل از اینکه جراح آن را در نواحی طاسی پوست سر قرار دهد.

این درمان با سلول های بنیادی باعث رشد مجدد مو می شود و به مرور زمان منجر به تشکیل موهای جدید می شود.

یک تیم تحقیقاتی ایتالیایی در سال 2017 پیوند موی سلول های بنیادی موفقیت آمیزی را انجام دادند، اما این روش هنوز تحت آزمایش های گسترده ای قرار دارد تا مطمئن شود که ایمن و قابل دوام است.

اما پیوند سلول های بنیادی مو چیست و چگونه می توان با سلول های بنیادی درمان طاسی الگوی مردانه را برطرف کرد؟

در این پست، ما نگاهی دقیق‌تر به پیوند موی سلول‌های بنیادی خواهیم داشت تا به شما کمک کنیم تا تشخیص دهید که آیا این روش برای موهای نازک شما مناسب است یا خیر.

تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

بهبودی پس از پیوند موی سلول های بنیادی

بیماران ممکن است پس از جراحی کاشت مو، ناراحتی متوسطی را تجربه کنند، اگرچه این مدت نباید بیش از یک هفته طول بکشد.
به بیماران توصیه می شود طبق گفته دکتر متخصص پوست و مو در منطقه فرمانیه در این دوره از ورزش های شدید خودداری کنند. به دلیل بیهوشی، یکی از دوستان یا اعضای خانواده حتی پس از عمل باید همراه بیمار خود بماند.

جای زخم در محل‌های برداشت چربی ایجاد می‌شود.

عوارض کاشت مو با سلول های بنیادی

قبل از اینکه بتوانیم عوارض جانبی احتمالی را به طور کامل درک کنیم، تحقیقات بیشتری در مورد درمان های سلول های بنیادی برای ریزش مو مورد نیاز است.

خونریزی، کاشت موی عفونی و ایجاد اسکار مانند هر درمان دیگری که شامل بریدن پوست است امکان پذیر است.
بیوپسی پانچ به ندرت باعث ایجاد عوارض می شود، اگرچه می تواند به شریان ها یا اعصاب زیر محل بیوپسی آسیب برساند. لیپوساکشن نیز ممکن است منجر به این عوارض و مشکلات شود.

PRP در مقابل سلول های بنیادی برای مو

PRP از خون خود بیمار مشتق می شود، درست مانند سلول های بنیادی که از بافت چربی خود بیمار گرفته می شود.

در PRP خون نیز پردازش می شود بنابراین فقط پلاسمای غنی شده غنی از پلاکت باقی می ماند که حاوی غلظت زیادی از فاکتورهای رشد است.

عوارض کاشت مو با سلول های بنیادی
عوارض کاشت مو با سلول های بنیادی

پی آر پی با تحریک فولیکول های مو و در نتیجه رشد بیشتر مو عمل می کند، در حالی که اعتقاد بر این است که درمان با سلول های بنیادی مو فولیکول های خفته را جوان می کند و احتمالاً باعث می شود دوباره شروع به تولید مو کنند.

این درمان ها دارای حداقل خطر واکنش های آلرژیک هستند، تنها خطر اصلی مرتبط با هر روش عفونت است.

هر دو روش PRP و سلول های بنیادی روش های نوآورانه ای را برای رشد مجدد و تقویت مو ارائه می دهند و فراتر از درمان های سنتی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید هستند.

با این حال، هیچ یک از روش‌ها نتایج را تضمین نمی‌کنند، و پروفیل‌های اثربخشی و ایمنی بلندمدت هنوز در حال بررسی هستند.

درصد موفقیت کاشت مو با سلول های بنیادی

مطالعات انجام شده تاکنون به نتایج دلگرم کننده ای دست یافته است. به گفته محققان ایتالیایی، تراکم مو در عرض شش ماه پس از آخرین جلسه سلول های بنیادی برای ریزش مو، 29 درصد افزایش یافت.

با این حال، هنگام تحقیق در مورد گزینه های خود مراقب باشید. تا زمانی که شواهد قطعی تری در دسترس نباشد، کلینیک ها نباید رشد موفقیت آمیز از ترمیم موی سلول های بنیادی را تضمین کنند.

آیا با کاشت سلول های بنیادی موهای خود را از دست می دهید؟

خیر، هدف از پیوند موی سلول های بنیادی ایجاد فولیکول های موی جدید با استفاده از سلول های بدن بیمار بدون استخراج موهای موجود است.

درصد موفقیت کاشت مو با سلول های بنیادی
درصد موفقیت کاشت مو با سلول های بنیادی

آیا سلول های بنیادی برای ریزش مو موثر هستند؟

سلول های بنیادی در درمان ریزش مو نویدبخش بوده اند و تحقیقات اولیه نشان می دهد که می توانند فولیکول های مو را تحریک کنند تا رشد کنند. در حالی که برخی از نتایج امیدوارکننده هستند، این روش هنوز به عنوان یک درمان قطعی برای ریزش مو پذیرفته نشده است.

آیا کاشت مو با سلول های بنیادی دائمی است؟

پیوند موی سلول های بنیادی هنوز آزمایشی است و نتایج بلندمدت در حال بررسی است. ماندگاری نتایج بر اساس عوامل فردی و موفقیت درمان متفاوت خواهد بود.

تماس با دکتر عاطفه فرامرزی
فرم مشاوره دکتر عاطفه فرامرزی
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها