از بین بردن جای مانده بخیه

از بین بردن جای مانده بخیه
آنچه در این مقاله می خوانید!

برای از بین بردن جای مانده بخیه چه باید کرد؟ اگر با زخمی در صورت یا بدن خود مواجه شده اید ، می دانید که پنهان کردن آن سخت و حتی درمان آن سخت تر است.

جای زخم ها، طبق تعریف، دائمی هستند و شما نمی توانید بسیاری از محصولات بدون نسخه را پیدا کنید که باعث ناپدید شدن آنها شوند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که اسکارها عمیق باشند یا تغییرات بافتی روی پوست شما ایجاد کنند – به گفته کارشناسان ما، در این صورت، بیشترین سود را از مداخلات پزشکی در مطب متخصص پوست خود خواهید برد.

با این حال، همه امیدها از بین نمی رود: به گفته دکتر فرامرزی متخصص پوست، هم درمان های پزشکی و هم در خانه وجود دارد که می تواند به ترکیب اسکارهای خاص در پوست کمک کند و آنها را کمتر به چشم بیاورد. بهترین روش درمان اسکار تا حد زیادی به نوع اسکار و هرگونه هیپرپیگمانتاسیون یا تغییر رنگی که روی پوست شما ایجاد می شود بستگی دارد.

تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید تا در این مورد اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

چگونه بهترین درمان های اسکار را انتخاب کنیم؟

به خاطر داشته باشید که درمان‌های بدون نسخه کمک چندانی به صاف کردن جای زخم‌های برجسته نمی‌کنند و به گفته متخصصان ما، بیشتر اسکارها با درمان‌های داخل مطب مانند میکرونیدلینگ، لایه‌برداری شیمیایی و لیزر بهتر است. با این حال، اگر می خواهید ظاهر اسکار یا هایپرپیگمانتاسیون را به حداقل برسانید، ممکن است بتوانید به مرور زمان با ژل، ورقه و روغن، بسته به شدت و عمق اسکار، آن را درمان کنید.

در اینجا بهترین مواد توصیه شده توسط متخصصان وجود دارد که می تواند به کاهش ظاهر اسکارها و تغییرات رنگ کمک کند:

حذف جای مانده بخیه با لیزر

از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر یک روش پوستی است که با استفاده از لیزر، بافت پوست را به صورت دقیق و کنترل شده حذف می کند. این فرایند به عنوان لیزر درمانی یا لیزر زخم درمانی نیز شناخته می شود.

در این روش، لیزر به عنوان یک منبع نوری قدرتمند استفاده می شود تا بافت پوست در محل بخیه را تخریب کند. سپس بدن به طور طبیعی بافت پوست تخریب شده را جایگزین می کند و جای مانده بخیه به طور کامل از بین می رود.

از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر
از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر

این روش عموماً برای درمان جای مانده بخیه های کوچک و سطحی استفاده می شود. این فرایند نسبتاً ساده و غیر تهاجمی است و عوارض جانبی کمتری نسبت به روش های دیگر از بین بردن جای مانده بخیه دارد.

عوارض از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر

بعضی از عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • درد
  • خارش
  • قرمزی
  • تورم در منطقه درمان شده
  • و ….

به طور کلی، این روش برای افرادی که جای مانده بخیه های سطحی و کوچک دارند، موثر و ایمن است. با این حال، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد این روش با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین کاندید از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر

روش از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر برای افرادی مناسب است که جای مانده بخیه های سطحی و کوچک دارند. این روش برای افرادی که دارای پوست حساس یا مشکلات پوستی هستند، مناسب نیست.

نحوه از بین بردن جای بخیه

برای انجام این روش، متخصص پوست و مو در قیطریه تهران ابتدا منطقه درمانی را تمیز می کند و سپس یک لیزر قدرتمند را بر روی جای مانده بخیه هدایت می کند. لیزر بافت پوست را به صورت دقیق و کنترل شده حذف می کند. در این فرایند، پوست به طور طبیعی بافت پوست تخریب شده را جایگزین می کند و جای مانده بخیه به طور کامل از بین می رود.

عموماً، این روش نسبتاً ساده و غیر تهاجمی است و عوارض جانبی کمتری نسبت به روش های دیگر از بین بردن جای مانده بخیه دارد.

بعد از انجام روش از بین بردن جای مانده بخیه با لیزر، پوست باید به طور کامل بهبود پیدا کند و جای مانده بخیه به طور قابل توجهی کاهش می یابد. به طور کلی، این روش موثر و ایمن است، اما قبل از تصمیم گیری در مورد این روش، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه از بین بردن جای بخیه
نحوه از بین بردن جای بخیه

مشاوره تخصصی در مرکز پوست دکتر فرامرزی

در صورتی که از جای مانده بخیه در بدنتان رنج می برید و قصد دارید آن را از بین ببرید، هر چه سریعتر با کارشناسان ما یا دکتر متخصص پوست و مو در خیابان پاشا ظاهری تماس بگیرید تا ما شما را در این زمینه راهنمایی کرده به پاسخ سوال هایتان در این زمینه پاسخ دهیم.

تماس با دکتر عاطفه فرامرزی
فرم مشاوره دکتر عاطفه فرامرزی
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها