تزریق چربی

تزریق چربی به صورت
آنچه می خوانید! ...

تزریق چربی چگونه است؟ تزریق چربی به صورت چه قدر ماندگاری دارد؟ تزریق چربی به صورت برای چه کسانی مناسب است؟ سن مناسب برای تزریق چربی به صورت چه موقعی است؟ چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود؟ آیا تزریق چربی دائمی امکان پذیر است؟

تزریق چربی روشی برای جوانسازی پوست صورت است که همه شما عزیزان یا آن را به کار برده اید و یا نام این روش را شنیده اید؛ زیرا این روش امروزه به وفور از سوی هموطنان مورد استفاده قرار می گیرد و متقاضیان بسیار زیادی دارد.

تزریق چربی یک روش کم تهاجمی است که نیازی به بیهوشی ندارد و با استفاده از داروی بی حس کننده موضعی انجام می شود. البته لازم به ذکر است که برخی از پزشکان برای تامین چربی مورد نیاز بیمار را تحت بیهوشی کامل قرار می دهند و مراحل برداشت چربی را طی می کنند.

تزریق چربی چگونه است؟

در واقع تزریق چربی به گونه ای است که در آن چربی های انباشته شده در بخش های مختلف بدن به روش لیپوساکشن از بدن تخلیه می شوند و سپس این چربی ها به میزان لازم به بخش های مختلف صورت تزریق می گردند.

لازم به ذکر است که در این روش چربی ها فقط از بدن خود اشخاص به دست می آیند و امکان استفاده از چربی های افراد دیگر برای انجام این کار وجود نخواهد داشت.

با توجه به آنکه بدن هر کسی با چربی های خود آن سازگاری خوبی دارد و بعد از برداشت و تزریق مجدد چربی مشکلی ایجاد نمی شود، این روش به یکی از محبوب ترین روش های حجم دادن به صورت تبدیل شده است که از یک سو باعث لاغری موضعی در بخش های مورد نظر می شود و از سوی دیگر از طریق انها به زیبایی چهره افزوده می شود.

تزریق چربی به صورت چه قدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی به صورت در گروه روش های دائمی قرار داده می شود و پزشکان معتقدند که آثار این روش تا پایان عمر باقی می ماند. اما باید توجه داشت که در بسیاری از مواقع به دلیل عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق و یا فعالیت های شدید بدنی، این چربی ها به بدن جذب می شوند و از بین می روند.

بنابراین نمی توان آن را در همه شرایط به عنوان یک روش دائمی مد نظر قرار داد. باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که با تزریق چربی پس از مدتی بخشی از آثار آن از بین می رود زیرا به صورت کلی در همه افراد قسمتی از این چربی ها جذب بدن می شود. بنابراین حتی اگر ماندگاری این روش زیاد باشد باز هم در تمامی زمان ها حجم آن به میزان زمان اولیه نخواهد بود و از آثار آن کاسته می شود.

تزریق چربی به صورت برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق چربی به صورت را میتوان برای افرادی مناسب در نظر گرفت که شرایط زیر را داشته باشند:

  • کسانی که قصد افزایش حجم صورت را داشته باشند
  • افرادی که صورت لاغری دارند
  • افرادی که صورت آنها باریک و دراز است
  • کسانی که می خواهند زاویه سازی صورت انجام دهند
  • افرادی که قصد حجم دادن به گونه، چانه و لب را داشته باشند
  • افرادی که دارای تیرگی زیر چشم هستند
  • افرادی که زیر چشم آنها خیلی گود باشد
  • کسانی که قصد استفاده از روش لیپوساکشن را داشته باشند
  • کسانی که می خواهند اعضای مختلف بدن را لیپوساکشن کنند
  • و…

سن مناسب برای تزریق چربی به صورت:

تزریق چربی برای صورت هیچ گونه محدودیت سنی به همراه ندارد و کسانی که 18 سالگی را رد کرده اند و وارد سن قانونی شده اند تا کسانی که در رده های سنی خیلی بالا قرار گرفته اند امکان استفاده از این روش را خواهند داشت.

اما با این وجود بر اساس باور متخصصان پوست و زیبایی، سن مناسب برای تزریق چربی به صورت سنین پایین یعنی 18 الی 30 سالگی است. زیرا بانوان در این سنین به میزان بیشتری به زیبایی توجه دارند و متقاضیانی که تا کنون برای این روش اقدام کرده اند، اغلب در این گروه های سنی قرار گرفته اند.

علت این موضوع را میتوان این چنین بیان کرد که فرم دادن و زاویه سازی چهره در سنین بالا که چین و چروک ها پدیدار می شوند تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره نخواهد داشت و از میزان آثار آن کاسته خواهد شد. به همین دلیل در سنین جوانی استفاده از این روش تاثیرات چشم گیرتری به همراه دارد.

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود؟

با توجه به آنکه تزریق چربی برای صورت یک روش کم تهاجمی است و تحت بی حسی انجام می شود و از آمپول های مخصوص برای تزریق و یا برداشت چربی استفاده می شود، کسانی که این روش را انجام میدهند باید دوره نقاهت را طی کنند.

به عبارت دیگر تزریق چربی از جمله روش هایی است که دوره نقاهت دارد و پس از انجام آن باید در حدود یک هفته استراحت کرد تا آثار تزریق از بین برود و فرد به بهبودی کامل برسد.

با این وجود تقریبا یک هفته بعد از تزریق چربی صورت طبیعی می شود و فرد میتواند از آثار آن بهره ببرد.

اما لازم به ذکر است که محل برداشت چربی به مدت زمان بیشتر از یک هفته نیاز دارد تا به شرایط عادی باز گردد و جراحت های آن بهبود یابد.

آیا تزریق چربی دائمی امکان پذیر است؟

همان طور که در بخش های فوق اشاره کردیم، تزریق چربی در بسیاری از مواقع دائمی و در بسیاری از مواقع غیر دائمی است. در کل کسانی که در فواصل زمانی مشخص و چندین مرتبه تزریق چربی انجام دهند میتواند از نتایج آن به صورت دائمی بهره ببرند.

از این جهت با مشورت پزشک باید در فواصل زمانی مشخص تزریق چربی را ترمیم کنید تا بتوانید برای مدت طولانی از نتایج آن بهره مند شوید. این شرایط را تزریق چربی دائمی  می گویند.

کلام پایانی:

دوستان عزیزی که قصد تزریق چربی به صورت و بخش های مختلف آن را دارند از طریق کلینیک خانم دکتر عاطفه فرامرزی میتوانند برای انجام این کار اقدام کنند. دکتر فرامرزی از تخصص و دانش بسیار زیادی در زمینه جوانسازی پوست صورت برخوردار است و تمامی راهکارهای مختلف در این زمینه را برای متقاضیان خود انجام می دهد.

تماس با دکتر عاطفه فرامرزی
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید